Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
יהלומים

ליטושי יהלום נפוצים

יהלומים מגיעים בצורות רבות ושונות. כל צורת יהלום מחזיקה בתכונות ייחודיות משלה.

Asscher Cut יהלום אשר קאט

Asscher Cut Diamonds

יהלום בליטוש "אשר קאט", נקרא גם "ריבוע אמרלד חתוך", ליטוש זה בעל 50 או 58 פסטות (74 פסטות – Royal Asscher). בגלל הפינות החתוכות, יהלום בליטוש Asscher Cut נראה במבט ראשון כמעט מתומן. הם בהירים, מבריקים וברורים במראה. בדומה ליהלומים בליטוש אמרלד, יש להם בהירות ושקיפות ברמה גבוהה, ולכן אפשר לראות דרך היהלום. עם זאת, מכיוון שתכלילים ברורים לעין ביהלומים בליטוש Asscher Cut, חשוב למצוא יהלום כזה ללא פגמים או קרוב לכך ככל האפשר.

Brilliant Cut Diamonds יהלום עגול

Brilliant Cut Diamonds

היהלום העגול, או היהלום המבריק, הוא ללא ספק הצורה הפופולרית ביותר לטבעות אירוסין והינו צורת הליטוש הנפוצה ביותר. הוא בצורת חרוט כדי למקסם את החזר האור דרך חלקו העליון של היהלום ("שולחן"). הוא בעל 58 פסטות: 33 על הכתר ו -25 על הפביליון. הקשר בין זווית הכתר (מעל הרצועה) לפביליון (מתחת לרצועה) משלים.

Cushion Cut Diamonds יהלום קושיין / כרית

Cushion Cut Diamonds

יהלום הכרית "קושין קאט" הוא ליטוש עתיק בעל מראה קלאסי ורומנטי. ליטוש זה נחשב לחיבור בין ליטוש עתיק (Old Cut), שהיה פופולרי בסוף המאה ה -19 ותחילת המאה העשרים, לבין ליטוש יהלום אובלי מודרני. חתך הכרייה הישנה (Old Cut) כלל פאות גדולות ופינות מעוגלות, שכן החיתוך נעשה כולו ביד באותה תקופה. הם נועדו לתפוס את היופי באור נרות. היהלום בליטוש קושן או כרית מכיל 58 פסטות בדומה ליהלום עגול. ליטוש זה בעל 58 פאות.

Emerald Cut Diamonds יהלום אמרלד

Emerald Cut Diamonds

יהלום מלוטש אמרלד קאט הוא סגנון פופולרי מאוד הידוע ביופיו וברמת הדיוק שלו. אמנם אין בו הברק של יהלומים חתוכים עם פאות משולשות, והחזר האור של היהלום אינו זהה לליטוש קלאסים אחרים אך הוא מפצה עליו בבהירותו הקיצונית – זה כמו להסתכל על "קרחון". יהלום אמרלד קאט נקרא כך מכיוון שסגנון הליטוש שימש במקור רק אבני אזמרגד (Emerald). ליטוש זה בעל לרב 57 פסטות (פאות).

Heart Diamonds יהלום לב

Heart Cut Diamonds

יהלום מלוטש בצורת לב יש שסע בחלקו העליון היוצר החזר אור מעולה. ליטוש לב נחשב כליטוש הרומנטי מבין צורות היהלומים. בבחירת יהלום בצורת לב, סימטריה חיונית, מכיוון ששני חצאי הלב חייבים להיות זהים. הפיצול בין שני הצדדים צריך להיות ברור וחד, והכנפיים צריכות להיות בעלות צורה מעגולת. באופן כללי, יהלומים המלוטשים בצורת לב של פחות מ- 0.50 קראט אינם בחירה טובה. בניגוד לצורות יהלומים אחרות, הן נראות קטנות יותר, במיוחד לאחר השיבוץ. ליטוש זה בעל 56-58 פסטות (פאות).
Marquise Diamonds יהלום מרקיזה

Marquise Cut Diamonds

היהלום מלוטש בצורת מרקיזה הוא אבן בצורת סירה הנחשבת כצורה "קלאסית" לטבעות אירוסין עם יהלומים. כמו בכל היהלומים בעלי חיתוך מיוחד, צבע וצלילות הן שתי התכונות החשובות ביותר בסגנון הליטוש הספציפי הזה. יהלום בצורת מרקיזה דומה בתהליך הליטוש לזה של יהלום עגול, אך המטרה בליטוש זה היא למקסם את משקל הקראט של היהלום על ידי הארכתו לצורת 'הסירה' הייחודית. בדרך זו הלוטשים יכולים לנסות להעלים את כל התכלילים תוך שמירה על כמה שיותר מהאבן הבלתי פגומה. עם זאת, בגלל הצורה המוארכת, פגמי הצבעים והבהירות ברורים יותר מכפי שהם ביהלומים עגולים מסורתיים. ליטוש זה בעל 56-58 פסטות (פאות).
Oval Diamonds יהלום אובל / אליפסה

Oval Cut Diamonds

יהלום בליטוש אובל הוא גרסה שונה של הגזרה הפופולרית ביותר, Round Brilliant. זוהי הבחירה המושלמת עבור קונים המחפשים מאפיינים דומים לליטוש "אידיאלי ", אך היו רוצים משהו בצורה יוצאת דופן. יהלומים מלוטשים אובלים יוצרים גם אשליה אופטית של אורך ומשמשים לאצבעות ארוכות בצורה המחמיאה ביותר. ליטוש זה בעל 58 פסטות (פאות).
Pear Diamonds יהלום בליטוש אגס / טיפה

Pear Cut Diamonds

יהלום בצורת אגס או טיפה משלב מסורת והברקה של חיתוך עגול עם צורה קצת פחות נפוצה ליצירת יהלום יוצא דופן שעדיין המשתלב באלגנטיות בתכשיט. ככל הנראה צורת היהלום הסובייקטיבית ביותר, שכן גודלה ופרופורציות הם באמת עניין של טעם. היהלום מכיל בדרך כלל 58 פנים, המאפשר לאור לעבור דרכו כמעט באותה דרך כמו בסיבוב, אך עושה רושם רב יותר בגלל צורתו הרבה פחות נפוצה. ליטוש זה בעל 56-58 פסטות (פאות).

Princess Cut Diamonds יהלום מרובע פרינסס

Princess Cut Diamonds

יהלומי פרינסס או הנסיכה יכולים להפוך את טבעות האירוסין המושלמות מאחר והן ברורות מאוד. הצורה המעודנת שלהם הופכת אותם למוקד העניינים, מכיוון שהם נועדו לקבל הברקות עליונות מהחתך המרובע שלהם. בעת רכישת יהלום פרינסס, כדאי לוודא שעיצוב הטבעת בעל מסגרת שתשמור על פינות היהלום מכיוון שהפינות בליטוש זה מאוד שבירות. ליטוש בעל 57 פסטות לרוב, אך ביהלומים גדולים ניתן לראות גם 76 פאות.

Radiant Cut Diamonds יהלום רדיאנט

Radiant Cut Diamonds

יהלום בליטוש רדיאנט משלב את הצורה המרובעת או המלבנית היותר מסוגננת עם הברק של היהלום העגול המסורתי יותר. הוא משלב שני סגנונות ליטוש יהלומים – סגנון היהלום העגול וסגנון חיתוך אמרלד, ליצירת יהלום לא מסורתי, אך עדיין בעל ברק גבוה. ליטוש זה נוצר בשנת 1977 על ידי הנרי גרוסברד, נועד לשמור על היופי והברק של ליטוש סטנדרטי, תוך שהוא עדיין יצר צורה שונה לחלוטין. ליטוש זה בעל 70 פסטות (פאות).

האם הכתבה עניינה אותך?

ג'ולר - Jeweller

פורטל כתבות, כלים ומדריכים - בית ובמה לקהילת המעצבים ובעלי המקצוע בענף התכשיטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קניות (Jeweller Market)
Back to top button
Close

את\ה משתמש בחוסם פרסומות

היי! אנחנו מגזין ג'ולר, אתר מגזין שמציע כתבות תוכן איכותיות בתחום התכשיטים. אנחנו שמחים שאת/ה כאן, ואנחנו רוצים להמשיך לספק לך תוכן מצוין. כדי שנוכל להמשיך לעשות זאת, אנחנו זקוקים לתמיכה שלך. אם תוכל/י לכבות את חוסם הפרסומות שלך, זה יעזור לנו להמשיך לפרסם תכנים חדשים ומעניינים. אנחנו מבטיחים לך שהפרסומות שלנו לא יפריעו לך לקרוא את התוכן שלנו. הן יהיו קטנות ולא פולשניות. כמובן, אם את/ה לא רוצה לראות פרסומות, את/ה יכול להמשיך להשתמש באתר שלנו עם חוסם הפרסומות. אנחנו פשוט רוצים שתדע/י שזה יעזור לנו להמשיך לספק לך תוכן איכותי. תודה על ההבנה והתמיכה שלך! צוות jeweller.co.il